ZĪMOLU VĒSTURE

Pirms vairāk nekā 140 gadiem friziera un skaistumkopšanas eksperta Franča Strēhera dibinātā Wella ir kļuvusi par vienu no līderiem skaistumkopšanas jomā, un tagad tai pieder virkne ikonisku zīmolu.

1880

 

Francs Štrohers ar savu vārdu nodibina uzņēmumu Rotenkirhenē, Vācijā, kas ražo un pārdod parūku pamatnes. Strēhers izmantoja savu pieredzi modes Parīzē un Vogtlandes mežģīņu ražotāju tehnisko izglītību, lai veiksmīgi vadītu šo uzņēmumu, kas vēlāk tika pārdēvēts par “Wella”.

1919

 

Freiburgā (Vācijā) frizieris Ludvigs Kegels nodibina uzņēmumu Kadus. “Kadus” nosaukums cēlies no pirmā veiksmīgā patenta: “Kegel Automatischer Desinfektor Und Spüler”.

1924

 

Tiek ieviests un patentēts zīmols Wella, kura iedvesmu iedvesmojis vācu vārds “viļņi”. Produktu līniju papildina ķīmiskie matu veidošanas līdzekļi, matu balināšanas līdzekļi, matu krāsošanas līdzekļi, galvas ādas un matu ziepes un citi produkti. “Wella produkti tiek eksportēti uz Nīderlandi, Beļģiju, Dienvidāfriku, Dienvidāfriku, Maroku, Ķīnu, Japānu, Brazīliju, Argentīnu, ASV un Kanādu.

1933

 

Tirgū tiek piedāvāts Wella Blondor matu balināšanas līdzeklis.

1950

 

“Clairol” piedāvā pirmo vienpakāpes matu krāsošanas līdzekli “Miss Clairol Hair Colour Bath”, tādējādi uzsākot revolūciju matu krāsošanā.

1950

 

“Wella Koleston” ir pirmā krēmveida matu krāsa, kas ir guvusi panākumus visā pasaulē.

1954

 

Vidal Sassoon atver savu pirmo skaistumkopšanas salonu Londonā, Apvienotajā Karalistē.

1965

 

“Clairol” uzsāk “Nice ‘n’ Easy” ražošanu. Tas ir pirmais matu krāsošanas šampūns, ko var lietot mājās. Tas piešķir sieviešu matiem dabisku krāsu un 100 % pārklāj sirmus matus.

1972

 

Geri Kusenca un Džons Sebastians Losandželosā (ASV) atklāj “Sebastian Professional” produktu līniju. Šī līnija iedvesmojas no drosmīgām modes tendencēm un ir gatava izaicinājumiem.

1973

 

Vidal Sassoon piedāvā savu pirmo produktu komplektu, kas balstīts uz trim posmiem. To pārdod tikai frizieriem.

1974

 

“Kadus” kļūst par Wella AG meitas uzņēmumu.

1974

 

“Wella” iepazīstina ar “System Professional” – matu un galvas ādas kopšanas procedūru līniju, ko izmanto profesionāli frizieri, lai apmierinātu klientu individuālās matu un galvas ādas vajadzības.

1981

 

Džordžs Šefers Losandželosā (ASV) nodibina OPI. Drīz vien viņam pievienojas Suzi Veisa-Fišmane (Suzi Weiss-Fischmann). Lai gan sākotnēji uzņēmums pārdod zobu kopšanas līdzekļus, OPI drīz vien maina savu darbības modeli, lai apmierinātu profesionālo  salonu pieprasījumu pēc akrila nagiem.

1984

 

Losandželosas skaistumkopšanas izstādē prezentē Sebastian revolucionāro matu laku “Shaper Hairspray”. Uz skatuves tiek atklāta milzīga pudele, kas ir pirmā matu laka, kuru var izsmidzināt otrādi.

1985

 

“Sassoon Professional” produktu līniju iegādājas uzņēmums “Procter & Gamble”.

1987

 

Eva Grehema (Eva Graham) izveido Nioxin pētniecības laboratoriju, un pirmie produkti nonāk skaistumkopšanas salonos ar līniju “The Science of Living Hair”.

1989

 

“OPI” paplašina savu nagu laku un citu nagu kopšanas produktu sortimentu.

2001

 

“Procter & Gamble” iegādājas Clairol no Bristol-Myers Squibb.

2003

 

“Procter & Gamble” iegādājas Wella AG un tās meitas uzņēmumus.

2008

 

„Procter & Gamble” iegādājas „Nioxin”.

2010

 

“Coty” iegādājas OPI.

2016

 

“Coty” iegādājas Procter & Gamble skaistumkopšanas produktu uzņēmumu, tostarp tā profesionālo produktu zīmolus.

2016

 

“Coty” iegādājas “ghd”.

2018

 

“SEB Man” pirmo reizi tiek prezentēts Nīderlandē.

2019

 

“weDo/Professional” pirmo reizi tiek prezentēts Zviedrijā.

2020

 

Tiek izveidota “Wella”, un Coty nodod to uzņēmumam, lai tas darbotos patstāvīgi. Atvērta jauna vēstures lappuse.